منتظر نوشته های عیدانه و نوروزی شما در داستان نویس نوجوان هستیم! 😃
ورود شما به معنای پذیرش قوانین و مقررات و سیاست حریم خصوصی است.

هاینریش بُل

منتشر شده توسط:

هاینریش بُل  نویسنده معاصر آلمانی در سال 1917 به دنیا آمد. او هشتمین فرزند یک درودگر بود. هاینریش نخستین سالهای زندگی خود را در رمانی با نام درباره خودم که در سال 1959 منتشر شد، توصیف کرده است.

بُل در بیشتر رشته های ادبیات داستانی از قبیل: نمایشنامه رادیویی، داستان کوتاه و رمان طبع آزمایی کرده است. دو رمان نخستین او ترن به موقع نرسید (1949) و تو که هستی، آدم؟ (1951) درباره جنگ است که از تجربیات مستقیم خود او در جنگ حکایت دارد. بعد دو رمان دیگر با نام های او یک کلمه حرف نزد و خانه بی سرایدار  نوشت. رمان بیلیارد در ساعت نه و نیم  که در سال 1959 انتشار یافت یکی از جستجوگرانه ترین و نوترین آثار اوست. زیباترین و شاعرانه ترین اثر بُل آشنایی با شب است که بسال 1953 منتشر شد و سرگذشت زوج بیچاره ایست که با نومیدی می کوشند زندگی خود را نجات دهند. کتاب دیگر بُل عقاید یک دلقک است که در سال 1963 نشر یافته است.

بل سال ها صدر کانون نویسندگان آلمان بود و جامعه ادبی آلمان او را به عنوان پیش کسوت نویسندگان آلمان می شناخت، چرا که او همواره در جهت دفاع از حقوق هنرمندان و نویسندگان فعالانه حضور داشت.

آخرین رمان بُل محاصره از فرط دلسوزی نام داشت که در سال 1975 انتشار یافت. هاینریش بُل در سال 1985 در سن 67 سالگی پس از یک بیماری طولانی درگذشت.

بُل نویسنده ای طغیانگر بود و همواره علیه روابط نامعقول و ضد بشری آلمان که در چارچوب دموکراسی غربی عرضه می شد، بپا می خاست. موضوع اغلب نوشته های او انتقاد از فاشیسم هیتلری و اوضاع اجتماعی آلمان بعد از جنگ است. دلیل محبوبیت هاینریش بُل در این بود که همواره به انسان ها عشق می ورزید و جلوه ای از آن را در داستان آنای رنگ پریده می بینیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وضعیت حق نشر:

وضعیت حق نشر:

حق نشر این اثر برای مجله داستان نویس نوجوان محفوظ است.